O projektu

SNOWbiz – časopis pro profesionály spojené sněhem

Nová pravidelná příloha časopisu SNOW nahlíží za oponu lyžování, do prostředí horského byznysu a profesí, které s odvětvím střediskových provozů úzce souvisí. Logicky tak oslovuje zejména všechny oborové insidery a profesionály.

Příloha SNOWbiz – která je v rámci jednoho svazku ohraničena jako samostatný časopis – je koncipována sice odborně, ale čtivě a s přesahem k zájmům tradičního čtenáře SNOW. Její obsah se bude věnovat všem myslitelným dodavatelským tématům horského odvětví, od provozu lyžařských středisek přes marketing, lidské zdroje, legislativu po služby a obchod. Pravidelně se budou objevovat inspirativní tipy ze zahraničí i vhledy do zákulisí horského byznysu domácího.

Kvalita obsahu, za kterým stojí v pozici šéfredaktora letitý autor magazínu SNOW a znalec oboru Tom Řepík, je prvním požadavkem a zároveň i – jak doufáme – zásadní motivací pro zájem o časopis ze strany všech zainteresovaných. Tom své poznatky a informace filtruje a formuluje jak pro potřeby profesionálů a insiderů (SNOWbiz), tak i běžných čtenářů v rámci jeho pokračujícího autorského angažmá v mateřském SNOW. Jako lyžař-srdcař a zároveň odborník vidí za mnoho záhybů horského byznysu a je schopen pozorovat vývoj a pohyby v oboru komplexně a z vícero úhlů.

Právě unikátní synergie uznávaného hobby časopisu SNOW a odborné přílohy SNOWbiz je pro tvůrce a vydavatele novou výzvou. Součástí této synergie bude i významné rozšíření distribuce s cílem oslovovat všechny profesionály v horském a lyžařském byznysu. Na souběžně vysílající webové verzi projektu SNOWbiz.cz jsou publikovány oborové aktuality a je k nalezení strukturovaný archiv textů s možností odborně diskutovat pod každým z nich.

SNOWbiz vychází od října 2017 v rámci mateřského SNOW 103 a dalších jeho řádných čísel v rozsahu 32 stran odborného obsahu.