Unikátní lanovkový hybrid v Beaver Creeku

Foto: Vail Resorts

bc1V opulentním coloradském středisku koncernu VR Beaver Creek, v němž (vedle Vailu) bude probíhat únorové MS ve sjezdovém lyžování, v těchto dnech testují ostrý provoz unikátní kombinace 6-sedačkové lanovky s 10-místnou kabinkou, aby si pasažéři podle chuti a počasí vybrali, jak se nechají vyvézt na kopec.

Po každých 5 křeslech následuje jedna kabina.

Lanovka, jíž se už dopředu přezdívá Chondola (kombinace Chairlift + Gondola), bude v provozu od otevíracího dne střediska 24. listopadu (pár dní před svátky Díkůvzdání, v Americe tradičně žhavého lyžařského termínu).

Předchozí článekZima bude plná sněhu! (Možná ne)
Další článekHouby prašan, hulení!
Zakladatel a šéfredaktor projektu SNOWbiz, dlouholetý autor magazínu SNOW, organizátor prvního testu běžek v ČR, NORDIC skitestu. Lyžař-srdcař milující stromy, western a Ameriku 20. století. Je předním oborovým opinion makerem a průkopníkem zodpovědného marketingu v tuzemské horské branži. Prosazuje udržitelnost jako důležitý PR nástroj; zasazuje se o kultivaci vztahů všech klíčových zájmových skupin v odvětví – turistů, provozovatelů, ochranářů, marketérů, developerů, managementu a legislátorů – a jejich odlišných vlivů na prostředí hor.