Bikový Whistler lajnuje trendy letního střediskového videoklipu: průkopnický, názorný, vyprávějící příběh

Foto: Whistler-Blackcomb

Ačkoli tu ze známých důvodů často referuju do vailského videomarketingu, neznamená to, že pro koncernové stromy nevnímám či nerespektuju les kvalitní filmařiny ostatních resortů. Naopak: za dlouhodobého krále produkce lyžařského porna považuju kanadský Whistler.

Tímhle úderným perexem jsem tu vzdával respekt whistlerské filmařině už v zimě, a dnes v tom budu pokračovat. Tentokrát pro excelentní videomarketing jejich střediskového letního MTB provozu.

Whistler je resortem, jenž bere letní bikování nanejvýš vážně a patří k průkopníkům MTB trailů v lyžařské branži. Vždyť už v roce 2011 (!) překvapili ve svém bikeparku miliontého (!) platícího zákazníka konfetami a snůškou dárků.

Žádný div, že DH bikování má k lyžování odkjakživa blízko a s vynálezem a následným bleskovým rozmachem lanovkami obsluhovaných bikeparků jakbysmet: pokud lyžování rovná se kámoši plus rychlost plus hory, pak DH bikování rovná se dtto, jen ne na sněhu.

Pozoruhodné, že ač Whistler disponuje svým vlastním zkušeným štábem filmařů pro středisková zimní videa, výrobu promo klipů pro svůj letní bikepark od roku 2012 outsourcuje u specializovaných profesionálů, vancouverské Goldstein Productions, vyrábějící bajkové filmy mj. pro RedBull.

Goldstein Productions se prezentují sloganem „Innovative, visual, storytelling“ a takový popis skvěle padne i na whistlerská biková videa od nich.

Jako třeba ta letošní nebo loňská, pověšená níže. V každém základním marketingovém ohledu je doporučuju tuzemským letním provozům jako nejspíš nedostižnou, přesto předlohu. Či aspoň velkorysou inspiraci.