Haunted Mansion horského byznysu

© The Walt Disney Company

Tamarack Resort zřejmě schytal kletbu zákeřných sudiček být nefalšovaným Černým Petrem odvětví ještě dřív, než stačil vzniknout.

Jestliže se říká, že kočka má sedm nebo devět (či kdovíkolik vlastně) životů, zajímalo by mě, kolik jich může mít takové horské středisko. Jedno z nejkontroverznějších jmen horské branže, Tamarack z Idaha, jich má za sebou promarněných už – osm.

Tak jsem otevíral článek o Tamaracku před necelým rokem, kdy měl na kontě projetých šancí sedm. Stigma místa si však už nejspíš žije svým vlastním, vlkodlačím životem, navzdory loňské záchranné misi marketingového střelce Brada Larsena.

tamarack trailmap

tamarack

tamarack auction vidNedávno správa idažského okresu Valley County oznámila, že v říjnu pošle do veřejné dražby celkem 24 nemovitostí tamarackého resortu z důvodů minimálně tři roky neplacených daní; mezi draženými objekty jsou 2 lanovky, zipline, nedokončená středisková chata nebo část golfového hřiště. Což lze vnímat jako v pořadí už devátý pokus o uvedení místa do regulérního provozu za legálních podmínek.

Zabavování a dražení objektů tamarackého střediska má nepěknou, skoro desetiletou tradici odstartovanou hypoteční krizí, lepší nevzpomínat.

Na mysl se dere nevyhnutelná dotěrnost: (kdy) nastane důvod psát o tamarackém pokusu #10?

Goofy.

Tom