NYC bude mít skibusy

Foto: I Ski NY

Zbrusu novou pobídku dlouho nikam nerostoucímu lyžování zkouší metropole New York.

Projekt začal připravovat jeho předchozí starosta Michael Bloomberg (v úřadu 2002-2013) a tuto sezónu se rozjede pod patronátem stávajícího starosty Billa de Blasia a senátora Andrew Cuoma.

nyV rámci nákladného programu „I Ski NY“ bude celou lyžařskou sezónu od nastávajícího svátku Díkůvzdání zprovozněno 13 autobusových linek, odvážejících za silně dotovanou cenu lyžaře do 13 zimních středisek státu New York. Navíc projekt financuje 6 autobusových linek vypravovaných z kanadského Toronta, ležícího na SZ břehu jezera Ontario na opačných hranicích státu, jezdících do středisek západní části státu New York.

Školáci do 11 let věku (4th grade) budou mít dopravu zdarma. Projektu předcházel výzkum ve střediscích státu NY, který potvrdil obecně známý fakt, že největší překážkou, proč velkoměšťáci z NYC, Bostonu, Philadephie nebo Toronta nejezdí častěji lyžovat, není vlastní cena skipasu nebo půjčovného výbavy, ale nutnost řídit 2 až 4 hodiny do areálů, což se v extrémně zalidněné oblasti v době špiček umí natáhnout i na dvojnásobek času.

Předchozí článekHouby prašan, hulení!
Další článekVerbování nových duší
Zakladatel a šéfredaktor projektu SNOWbiz, dlouholetý autor magazínu SNOW, organizátor prvního testu běžek v ČR, NORDIC skitestu. Lyžař-srdcař milující stromy, western a Ameriku 20. století. Je předním oborovým opinion makerem a průkopníkem zodpovědného marketingu v tuzemské horské branži. Prosazuje udržitelnost jako důležitý PR nástroj; zasazuje se o kultivaci vztahů všech klíčových zájmových skupin v odvětví – turistů, provozovatelů, ochranářů, marketérů, developerů, managementu a legislátorů – a jejich odlišných vlivů na prostředí hor.