S politikou jděte někam

Source: Facebook

Určité názvy sjezdovek ve střediscích mají své historické konotace, jiné jsou nejspíš bohapustě smyšlené, zato občas hodně zábavné.

Některá jména tratí vzbuzují emoce a stimulují představivost; třeba takové Čelisti smrti, Nahá dáma nebo Ďáblův rozkrok. Jistá sjezdovka v americkém Deer Valley ale znenadání počala brnkat na strunu politické citlivosti některých lyžařů: nese totiž krátký název „Trump“.

Jako tolik ostatních tamních tratí, i tato byla pojmenována v kontextu se starým hornickým slangovým výrazem a se současným kontroverzním prezidentem má nulovou souvislost. Nicméně od loňského podzimu jsou cedule v terénu označující tuto sjezdovku opakovaně počmárávány nejrůznějšími hanlivostmi.

Tamní personál současně začal čelit dotazům na možný skrytý politický podtext názvu. Vedení střediska si naštěstí zachovalo soudnost a zdravý rozum; vydalo rezolutní prohlášení, že nemá žádné plány trať přejmenovávat a tím že pro něj záležitost končí.

Předchozí článekNejšumnější lyžařské hajzlíky v Americe
Další článekPro včasnou zimu
Zakladatel a šéfredaktor projektu SNOWbiz, dlouholetý autor magazínu SNOW, organizátor prvního testu běžek v ČR, NORDIC skitestu. Lyžař-srdcař milující stromy, western a Ameriku 20. století. Je předním oborovým opinion makerem a průkopníkem zodpovědného marketingu v tuzemské horské branži. Prosazuje udržitelnost jako důležitý PR nástroj; zasazuje se o kultivaci vztahů všech klíčových zájmových skupin v odvětví – turistů, provozovatelů, ochranářů, marketérů, developerů, managementu a legislátorů – a jejich odlišných vlivů na prostředí hor.