Pozoruhodná prezentace zlatého výročí kanadského Whistleru

Image: Whistler-Blackcomb

Že whistlerský videomarketing považuju za jeden z dlouhodobě nejlepších v branži, tu nepíšu poprvé. Unikátním vzpomínkovým videem k 50. výročí založení si filmaři resortu Whistler Blackcomb na svou výsostnou oborovou pozici vyrazili punc. Bylo to už předloni; kvalitní lekce však nikdy není škoda absolvovat opakovaně.

Horská střediska zhusta produkují videa v podobně bezstarostné mentalitě, jakou užívají i pro své často rozmařilé investiční dostihy s konkurenty: „postavíme to, a lidi přijdou.“ Tedy nastříháme film a pověsíme na web, a lidi si ho najdou a budou sledovat, sdílet a lajkovat.

Whistlerští marketéři si ale tradičně dávají záležet, jako málokdo jiný v oboru. A to nejen při výrobě obsahu, ale i při jeho propagaci.

Výjimkou nemůže být ani jejich víc jak půlhodinový vzpomínkový videoklip k 50. výročí založení střediska, připadajícímu na 15. leden 2016.

Snímek je napěchovaný dokonalou pětihvězdičkovou filmařinou i exkluzivními historickými záznamy. Nechybí v něm unikátně zdokumentované vzpomínky na hipícké, všudypřítomným konopím načichlé začátky whistlerského kopce, na existenční krizi střediska v časných 80. letech, kdy místo zachraňovali svým šoumenstvím slavní Crazy Canucks, ani na počáteční konkurenční boj s protějším Blackcombem, v němž došlo třeba i na vzájemné kradení si kotev z vleku. Ale které skončilo partnerstvím, propojením kopců gondolou Peak 2 Peak a pořadatelstvím zimní olympiády.

Whistler50 8

Za zmínku stojí neobvyklý marketing vzpomínkového videa. Tomu je vyhrazena odshora čtvrtá skrolovaná obrazovka whistlerské domovské stránky, což filmu zaručuje šťavnatý příliv návštěvnosti.

Whistler50 1

Po kliknutí na zmíněný čtvrtý skrol se objeví vlastní cílová stránka filmu, umožňující si jej okamžitě přehrát, anebo ještě vydržet a pokonzumovat nemálo doplňujících informací.

Whistler50 2

Jedním z takových informačních pokladů je přehledně zpracovaná interaktivní časová osa s množstvím fotografií, textů, novinových skenů a dobových videí.

Whistler50 3

Whistler50 4

Whistler50 5

Po kliknutí na příslušnou fotografii se otevře její plnohodnotná velikost v novém okně střediskového Flickr účtu.

Whistler50 6

Video krátce po svém zveřejnění vloni v říjnu propagovalo ve svém emailingu i několik třetích stran – partnerských subjektů, třeba magazín Snowboard.

Whistler50 7

Inspirující práce whistlerské filmařiny, jako už tradičně. K dnešnímu dni, po asi třech měsících života, už film posbíral přes 67 tisíc shlédnutí.

Kéž podobně vzácné historické skvosty vykutá ze svých archivů při nejrůznějších vlastních výročích i co nejvíc dalších resortů.