Strom spadl na lanovku

Foto: Seilbahntechnik.net

Nijak extrémní námraza v polovině tohoto týdne na zdejším Klínovci připomněla, jak málo stačí k potenciálně vážné nehodě lanovky.

Snapshot: webkamera Klinovec.cz
Snapshot: webkamera Klinovec.cz

Jinovatkou obalený strom z porostové stěny okraje sjezdovky Přemostěná spadl na lanovku Suzuki a shodil lano vratné větve z kladek asi dvou sloupů (neověřeno).

Lanovka v té době nebyla v provozu, sjezdovka ještě není otevřená.

Z dobrých důvodů se tažné větve lanovek umísťují směrem dovnitř sjezdovek; laicky se mi chce věřit, že vnější vratná větev slouží jako promyšlená a ověřená ochrana větve tažné s živými pasažéry.

Jde o v roce 2012 instalovanou (jako novou) neodpojitelnou čtyřsedačku Doppelmayr 4-CLF.

Více obrázků na facebooku Seilbahntechnik.net

Předchozí článek#VailOpening
Další článekSvět není fér
Tom Řepík
Zakladatel a šéfredaktor projektu SNOWbiz, dlouholetý autor magazínu SNOW, organizátor prvního testu běžek v ČR, NORDIC skitestu. Lyžař-srdcař milující stromy, western a Ameriku 20. století. Je předním oborovým opinion makerem a průkopníkem zodpovědného marketingu v tuzemské horské branži. Prosazuje udržitelnost jako důležitý PR nástroj; zasazuje se o kultivaci vztahů všech klíčových zájmových skupin v odvětví – turistů, provozovatelů, ochranářů, marketérů, developerů, managementu a legislátorů – a jejich odlišných vlivů na prostředí hor.