Video, které by měl vidět (a mít ambici napodobit) každý střediskový markeťák

Source: Switchback Entertainment

Po mém soudu jedno z nejlepších promo videí horské branže.

Nepřekvapivě extrémně jednoduchý, supersilný vzkaz o tom, že užít si lyžování není jen výsadou už otrkaných, nýbrž podobnou emoci lze okusit hned první den. A že lyžování umí být naplňující i bez plání prašanu po kolena, skalních dropů, triků na zábradlí snowparků a bez vyhřívaných lanovek.

Když jsem klip poprvé uviděl, přišlo mi na mysl tohle: vybavil jsem si všechny ty tupě ohlupující reklamy, co nám z internetu, televizí a rádií zkouší atakovat nervový systém plus všechny ostatní naše biosystémy. Mluvím o zeleném skřetovi a všem dalším podobně obludném.

Nyní – namísto podobných zvráceností být vystaven tomuhle typu whistlerské reklamy na první lyžařský den v životě… takovou bych si nechal vymývat mozek třeba denně.

Vy ne?

Mimochodem, videoklip pochází z dílny Mika Douglase ze Switchback Entertainment, autora dříve vzpomínané whistlerské videosérie Embedded.

Na rozdíl od spousty jiných marketingových pokusů, z nichž obvykle horem dolem odkapává kolomaz prodejní masírky, tohle jednoduché video JE LYŽOVÁNÍ.

Předchozí článekNostalgie zašlých zim: Soused? Sok!
Další článekBrand na druhou
Tom Řepík
Zakladatel a šéfredaktor projektu SNOWbiz, dlouholetý autor magazínu SNOW, organizátor prvního testu běžek v ČR, NORDIC skitestu. Lyžař-srdcař milující stromy, western a Ameriku 20. století. Je předním oborovým opinion makerem a průkopníkem zodpovědného marketingu v tuzemské horské branži. Prosazuje udržitelnost jako důležitý PR nástroj; zasazuje se o kultivaci vztahů všech klíčových zájmových skupin v odvětví – turistů, provozovatelů, ochranářů, marketérů, developerů, managementu a legislátorů – a jejich odlišných vlivů na prostředí hor.